Öğrencilere Sermayesiz İş Fikirleri

Öğrencilere Sermayesiz İş Fikirleri

Öğrencilik oldukça meşakkatli bir durum günümüzde, hele bir de öğrenciyken çalışmak ya da bir işe ortak olmak; çok daha zor. Ancak, belli başlı; büyük sermayeler gerektirmeyen iş fikirleri; öğrencilerin hayatını idame ettirmesi adına oldukça mantıklı olabiliyor. Özellikle, son zamanlarda yayılan bu fikirler, öğrencilerin hem bir iş sahibi olmasını hem de fazla fazla kazanabilmesini n sağlıyor. Bu tür mantıklı ve kazançlı iş fikirleri, çok olmasa da; öğrenciler arasında yayılacak gibi duruyor zira yapılan araştırmalar çoğu öğrencinin çalıştığı ya da iş kurduğu yönünde; yani, öğrenci artık kendi hayatını idame ettirmek ve ailesine yük olmamak istiyor. Bunun için de çalışıp didinmesi ve tabiri caiz ise ekmeğini taştan çıkarması gerekiyor. Ekmeği taştan çıkarmak değil de, ekmeği internetten, dışarıdan, pazardan nasıl çıkarabileceğinizi, bugün anlatacağız sizlere.

Youtube
Yine, tıpkı blog açmak gibi bir fikir olan Youtube’dan para kazanma fikri, öğrenciler için acısız ve sadece bir kamera ve internet bağlantısı ile yapılabilecek bir iş fikri. Youtube Adsense dediğimiz olay, Google adsense’in bir türevi ve son zamanlarda Youtube üzerindeki reklamlar sayesinde oldukça fazla kazandırabiliyor. Siz de, bir Youtube kanalı açıp, bir kategori belirleyerek; kendi videolarınızı çekip buraya atabilir ve reklamcılık yönetimini açarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Youtube Adsense hizmeti, Türkiye’ye geçtiğimiz aylarda geldi ve oldukça da iyi bir biçimde kazandırıyor. Siz de, kazananlardan biri olmak istiyorsanız, elinizi çabuk tutmalı, bir sektör bulmalı ve videolarınızı yayınlamalısınız. Sektör, ilgi alanlarınız dahilinde ya da para kazandıran bir sektör olabilir, bunun araştırmasını yapmak size düşüyor ve olabildiğince güzel bir araştırma yapmak, işe sağlam başlamak için en önemli adımdır.

Sektörü bulduktan sonra, kolay bir şekilde; herhangi bir sermaye gerektirmeksizin videolarınızı çekip; bir süre sonra abone de kazandıktan sonra para kazanmaya başlayabilirsiniz. Burada önemli olan şey, kanalınızın olabildiğince tutabilmesi ve size para kazandırabilmek için gösterimlerin olabildiğince arttırılması; kısaca, videolarınızın ilgi çekici ve sektörünüzün kazançlı bir sektör olması şart. Bu şartları sağlayabildiğiniz takdirde, Youtube Adsense üzerinden para kazanmak hayal değil, tamamı ile gerçek ve mümkün kılınabilir bir hale geliyor.

İki işte, sadece buradan okunmayarak araştırma gerektirecek bir iş; bu sebepten, boş zamanlarınızda bu konularla ilgili derin bir araştırmaya giriştikten sonra, karar vermenizde fayda var.

Blog Açmak
Evet, bir blog açarak para kazanabilmeniz mümkün. Bu, kişisel bir blog ya da sektörel bir blog olabilir; eğer biraz ilgili iseniz bilgisayar ve internet işleri ile, kolayca çözebileceğiniz bu blog işlerinde, adam gibi bir yer edinebilmek için daha fazla bilgi şart. Bunun için de, belli başlı forumlar ve mecralar mevcut. Bunlardan yararlanarak, seo, sem, webmaster, google, adsense gibi terimleri öğrenebilir ve elbette kısa sürede kazanmaya başlayabilirsiniz. Biz, sizin için kısaca ne olduğunu açıklayalım bu işin.

Bir blog yayıncısı olmak demek, aynı zamanda Google’ın reklamcı bir partneri olmak demek olabilir. Evet, google ile ortak bir şekilde para kazanabilirsiniz. Bunun yolu ise, Adsense’den geçiyor. Adsense, Google’ın reklam yönetim sistemi ve bu ağa katılarak, siz de Google reklamlarını sitenize koyabilir, tıklama ya da görüntüleme başına paralar kazanabilirsiniz. Oldukça kolay, siteniz ziyaretçi dolduktan sonra, oldukça basit olan bu birkaç işlemi yapabilmek için elbette önce bir blog ve özgün içeriklere ihtiyacınız var. Bu konuda herhangi bir bilginiz yok ise, öncelikle kişisel bir blog açıp ilgi alanlarınız dahilinde yazmaya başlayabilirsiniz.

Bu yazı Uncategorized kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir