Borsada Risksiz Kazanç Faktörleri

Borsada Risksiz Kazanç Faktörleri

Borsada Risksiz Kazanç Faktörleri.Borsa, günümüzün en önemli serbest piyasalarından bir tanesini oluşturmakta ve eğer analiz yöntemleri doğru kullanılırsa; güzel bir kazanç merkezi olarak tarafımıza sunulmaktadır. Özellikle sosyo-politik pek çok etmenden etkilenen ve bunları takip etmeniz halinde iyi bir kazanç dengesi elde edebileceğiniz borsa sektörü üzerinde, belli saatlerde işlem yapabilir, hisse alıp satabilir, değeri bazında yatırım yapabilir ve hisse değeri yükseldikçe, doğal olarak siz de kazanabilirsiniz.

Borsada kazanmanın pek çok yöntemi olduğu gibi, çoğu yatırımcı firma ya da şahıs için önemli olan az yatırımdan büyük kazanmaktır. Fakat, bu aynı zamanda risk demektir ve analizlerinizi iyi yapmadığınız takdirde, varlıklarınızın hemen hemen tümünü kaybetme ihtimaliniz de bulunmaktadır. Peki borsada risksiz kazanç faktörleri yok mudur? Bugün, sizlerle borsada nasıl risksiz yatırımlar yapabileceğiniz hakkında konuşacağız.

Sabırlı Olun

Sabır, bir borsa yatırımcısı için her zaman en önemli erdemlerden bir tanesidir ve özellikle bu piyasada sabırsız bireyin ya da şirketin her zaman kaybettiğini görebiliriz. Örneğin, hisse senedi değer düşürdü diye, direkt olarak senedi satmak ve başka bir senede geçmek; hem zararına satış sebebidir, hem de pek çok faktörün pozisyonunu bozar. Bu tür durumlarda, sabırlı olup beklersek, analiz yöntemlerimiz de doğru ise, muhakkak senet fiyatında değer kazanma olacaktır. Dolayısı ile, risksiz ve zararsız bir kazanma yöntemi için yatırımlarda sabırlı olmak, kısa sürede al sat yapmamak şart.

Küçük Yatırımlar Yapın

Küçük yatırımlar yapmak, size belki fazla kazandırmaz ve gözünüze de az gelebilir bu kazançlar. Ancak, eğer borsada yeni bir yatırımcı iseniz, kesinlikle küçük yatırımlar ile bu işe başlamanız en doğrusu. Ne duyduklarınız, ne eğitim aldıklarınız ne de gördükleriniz gibidir bu piyasa; sadece tecrübe ile kazanmanız mümkün olabilir ve yeniyseniz bir anda bütün varlığınızı kaybedebilirsiniz. Bu sebepten, olabildiğince az yatırım yapıp, tecrübe kazanmanız en doğrusudur. Başta, az yatırımlarınızdan çok kazanabilir ya da çok kaybedebilirsiniz de; ancak bunlar size tecrübe olarak döndüğünden bir süre sonra olabildiğince iyi bir yatırımcı olur ve yatırımlarınızı, bu düşünceleriniz ve tecrübeleriniz minvalinde yaparsınız.

Borsada yeni bir birey demek, yeni bir heyecan demektir. Ancak, bu heyecana kapılıp bütün varlığınızı borsaya harcamanız, oldukça yanlış ve dezavantajlı bir hamledir. Unutmayın, elinizden geldiğince azar azar yatırım yapın ve tecrübe kazanın.

Bu yazı Uncategorized kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir