Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşla

Bankalar Dışında Kredi Veren Kuruluşlar

Bankalar dışında kredi veren kuruluşlar hangileridir.Bankalar, genelde prosedür ve uğraştırıcı işlemlerle; hem kredi başvurusunu yapacak kişileri hem de pek çok merciyi uğraştırırlar. Bu durumda ise başka yollar bulmak elzemdir. Yine, kara listede iseniz ve kredi alamıyorsanız; başka bir kurum ya da kuruluştan kredi çekebilmeye çalışmak en doğru işlerden biridir ancak bu kuruluşların varlığı ile yokluğu genelde belli olmadığından ve sadece belli başlı dönemlerde başvuru aldıklarından ötürü; bu durum biraz meşakkatli ve zordur. Bankalardan alamadığınız krediyi farklı kurum ve kuruluşlardan alabilir misiniz? Evet, elbette alabilirsiniz ancak bu durum size kötü bir biçimde de dönebilmekte.

Mikrokredi

Mikrokredi, kadınlar için yarı devlet, yarı özel kurum desteği ile oluşturulmuş bir kredi sistemidir. Girişimci kadın gruplarına kredi verip, işlerini kurmalarını sağlayan bu kurum; mikrokrediye hemen hemen her kadını dahil edebiliyor. Projeniz ile gitmeniz akabinde, mikrokredi başvurunuzu kolay bir şekilde yapabilir ve işinizi bu mikrokredi ile kurabilirsiniz. Herhangi bir faiz olmaksızın verilen bu kredi ile dilediğiniz gibi kullanabileceğiniz paranız cebinizde olur ve projelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmamanız gereken tek şey, mikrokredinin sadece kadınlara verildiği ve erkeklerin bu başvuruda herhangi bir kabul görmeyeceğidir.

Devlet

Devlet de, kredi almanız için oldukça uygun bir yoldan geçirebilir sizleri. Özellikle 2016 yılında yayınlanan devlet destekli krediler sayesinde, projenizi oluşturmak amacı ile 100 Bin TL’ye kadar kredi alabilmeniz mümkün. Destekli ve desteksiz olarak, faizsiz bir şekilde geri ödeyebileceğiniz bu kredilere kolay bir şekilde KOSGEB aracılığı ile kayıt yaptırabiliyorsunuz. Kayıt yaptırmanız akabinde gelen cevap yoğunluk süresine göre değişmekle beraber, üç ay içerisinde muhakkak geliyor. Devlet destekli kredinin en büyük avantajı elbette herhangi bir faiz oranının bulunamamsından kaynaklanıyor. Bir de, esnek taksit oranları olunca, çoğu insan bu krediyi elbette istiyor. Ancak, bu kredi sadece belli başlı projesi ve iş fikri olanlara veriliyor. Bu yüzden, başvurmadan önce bu kriterlerinizi belirlemeniz yerinde olacaktır. Aksi durumda başvurunuz direkt olarak reddedilebilir ya da bir süre geçtikten sonra kabul görmediği sizlere iletilebilir. Bu sebepten zaman kaybı yaşayabilirsiniz.

KOSGEB

KOSGEB, devlet destekli bir kurum olup iş fikirlerinizi desteklemek için bulunur ve yapacağınız başvuru ile KOSGEB’den hibe ya da projeniz için faizsiz kredi alabilirsiniz. Projenizin büyüklüğüne ve tutarlılığına bağlı olarak tarafınıza kredi veren KOSGEB; bu kredide sizden herhangi bir faiz ya da eksi yön talep etmiyor. Sadece, kredinizi doğru yere harcamanız gerekiyor ve ödemelerde aksaklık yaşatmamanız isteniyor. KOSGEB’e yaptığınız başvuru akabinde değerlendirilen durumunuz, yaklaşık üç, beş ay sonra netlik kazanabiliyor. Özellikle büyük şehirlerde oluşan büyük bekleme durumları, elbette talep yoğunluğundan kaynaklanmakta. Zira, KOSGEB’in oldukça pozitif yönleri mevcut. Başvurmak için, KOSGEB müşteri hizmetlerini arayabilir ve iletişime geçebilirsiniz. Sizlere, KOSGEB tarafından gelen formu doldurduktan sonra belli bir ücret ile beraber, bu formu postalamanız gerekiyor. Postaladıktan kısa süre sonra tarafınıza, işleminizin olumlu ya da olumsuz olduğuna dair bir mesaj gelebiliyor. Bu mesaj akabinde, işlemlerinize devam ediyor ya da bitiriyorsunuz.

Hibe

Bir kredi sayılmasa da, devletten 2016 yılında hibe alabilmeniz mümkün. 50 Bin TL’ye kadar alabileceğiniz hibeler için yapmanız gereken şey şu an için beklemek zira henüz hibenin belli başlı gerekli belgeleri ve koşulları açıklanmadı. Tam anlamı ile açıklandıktan sonra, hibeye başvurabilir ve geri ödemesiz bir para alabilirsiniz. Elbette, bu da yine projenizin kalitesine ve tutunabilirliğine bağlı.

Bu yazı Uncategorized kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir