2019 Banka Kara Liste Affı

Kara Liste Affı Nedir?

Kara liste affı, genelde on yılda bir yapılan af çeşitlerindendir ve kredi kartı mağdurlarının kredi kartı borçlarını ya da kredi borçlarını ödemeleri halinde, kara listeden arınmalarını amaçlar. Bu tarz aflar, genelde kredi kartı borçlusu çokluğunda ya da kara liste kabardığında yapılır. Ekonomik krizlerde de bu afların yapılması piyasada hareketlilik istediklerinin bir diğer göstergesidir.

2019 Banka Kara Liste Affı

2018 yılında da, yine bir kara liste affı beklenmektedir zira kara liste mağdurları, 2016 yılından itibaren oldukça fazla ve bankaların çalıştığı kişi sayısı da gün geçtikçe azalmaktadır. Bu sebepten, bankalar, müşterileri ile yeni bir sayfa açmak isteyebilir ve merkez bankasından bu kararın çıkması sğalanabilir. 2018 yılında beklenen bu af, en çok iş yeri sahiplerine ve elbette kredi ihtiyacı olanlara yarayacaktır.

Kara Liste affından yararlanmak için, herhangi bir banka borcunuzun kalmaması gerekiyor. Örneğin, bir kredi borcunuz var ise ve henüz bu borcu ödemedi iseniz, kara listeye girdikten sonra da ödemeyi düşünmedi iseniz; af geldikten sonra dahi kara listede olursunuz. Borcunuz, herhangi bir şekilde silinmez ve sizin isminiz de kara listede olduğu gibi kalır. 2018 kara liste affından yararlanabilmek için, yine af geldiğinde uygun bankalara bir müracaatta bulunabilir ve gerekli belgeleri sağlayarak affedilmeyi bekleyebilirsiniz.

Bu yazı Uncategorized kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir